Jak kupić okazyjnie wycieczkę ?
Źródło: dariuszciesla.pl, 15/02/2010, 16:50
Czy kupować w ofercie first minute, last minute, czy też ofercie katalogowej ? Koniecznie przeczytaj mój poradnik.
Czy cena wycieczki jest kompletna ?
Źródło: dariuszciesla.pl, 15/02/2010, 16:50

Warto przeanalizować, czy cena wycieczki jest kompletna ? Czy nie ma dopłat, czy dopłaty są obligatoryjne ? Warto upewnić się czy nie ma dopłat na miejscu w hotelu, o których nie ma informacji w umowie np. płatne napoje do obiadokolacji. Warto przeczytać program wycieczki.

Co powinna zawierać umowa z biurem podroży ?
Źródło: dariuszciesla.pl, 15/02/2010, 16:50

Zawierając umowę z biurem podróży należy dokładnie zapoznać się z informacjami:
- kto jest organizatorem wycieczki
- czy organizator posiada gwarancję ubezpieczeniową
- termin wycieczki
- program wycieczki
- standard zakwaterowania, ilość noclegów i posiłków, rodzaj i kategoria obiektu noclegowa, rodzaj wyżywienia położenie obiektu,
- miejsce i czas wyjazdu oraz powrotu, rodzaj transportu oraz informacje o ewentualnych przesiadkach i transferach
- cena z określeniem, co obejmuje oraz co nie obejmuje i czy jest cennik tych usług, przynajmniej przybliżony ich koszt.

Jak kupić wycieczkę, aby być zadowolony ?
Źródło: dariuszciesla.pl, 15/02/2010, 16:50

Przede wszystkim należy rozważyć, czy zależy nam na cenie, czy na jakości. Oczywiste jest, że niska cena i mała kwota za wycieczkę związane są ze standardem zakwaterowania, położeniem obiektu noclegowego i programem zwiedzania oraz formą transportu. Dlatego należy wziąć pod uwagę oczekiwania i przeanalizować potrzeby, aby potem nie być rozczarowanym. Najważniejszy aspekt – w ciepłych krajach nie rozczaruje nas pogoda, a nad polskim morzem Bałtyckim nie rozczaruje nas plaża, standard i jakość usług to przede wszystkim cena oferty oraz solidność wykonanej usługi na miejscu. Warto zapytać, czy na miejscu jest rezydent, który na bieżąco będzie rozwiązywał problemy, czy też trzeba korzystać z kontaktu z biurem podróży w Polsce, co znacznie zwiększy koszty ostateczne wycieczki, o ile w ogóle taka pomoc będzie potrzebna, ponieważ większość spraw można rozwiązać w recepcji.

A może warto kupić wycieczkę na własną rękę w obiekcie noclegowym ?
Źródło: dariuszciesla.pl, 15/02/2010, 16:50

Kupując wycieczkę w biurze podróży zwykle płacimy za noclegi cenę niższą niż w obiekcie, więc bezpośrednia rezerwacja w obiekcie jest zwykle droższa. Warto przed zakupem wycieczki sprawdzić i porównać te ceny. Dodatkowo należy pamiętać, że kupując wycieczkę w polskim biurze podróży mamy stronę umowy w Polsce, a nie zagranicą i zwykle nasze prawa są skromne, a droga sądowa z kontrahentem zagranicznym jest droga i długa. Ponadto biuro podróży gwarantuje świadczenia i posiada polisę ubezpieczeniową. Jeśli nie zrealizuje nam świadczenia możemy z niej skorzystać w dowolnym momencie kontaktując się z marszałkiem województwa, w którym biuro jest zarejestrowane. W przypadku płatności bezpośrednio do obiektu może okazać się, że obiekt nie ma miejsc i nie mamy żadnej gwarancji ubezpieczeniowej, musimy we własnym zakresie opłacić swój pobyt w innym obiekcie, a swoich spraw dochodzić na drogiej drodze sądowej. Jest to częste zjawisko w sezonie turystycznym i często brak potwierdzenia rezerwacji przez obiekt noclegowy uniemożliwia otrzymanie świadczeń. Należy pamiętać, że obiekt nie musi zwrócić gotówki, a prześle je tylko droga bankową, w ten sam sposób, jak my dokonaliśmy rezerwacji. Często zdarza się, że obiekt noclegowy nie prowadzi dokładnej rezerwacji miejsc i często na miejscu zostaniemy zaskoczeni, że nie ma dla nas miejsc

W jakim terminie najlepiej wybrać się na wycieczkę ?
Źródło: dariuszciesla.pl, 15/02/2010, 16:50

Termin wycieczki, to bardzo ważny czynnik cenotwórczy. Czasem nie warto jechać w szczycie sezonu. Dlatego jeśli nie zależy ci na terminie, najlepiej wybierać okres przed sezonem i po sezonie turystycznym.

20 październik 2009
Źródło: wlasne, 03/02/2010, 08:40
- uruchomienie nowoczesnej platformy wynajmu autokarów
  następne »