Rusza 48. edycja Tygodnia Kultury Beskidzkiej
Źródło: http://wiadomosci.onet.pl, 29/07/2011, 09:50
Koncerty, warsztaty filcowania, kiermasze sztuki ludowej i Bieg o Złote Kierpce przewidziano w programie rozpoczynającego się jutro Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Będzie to 48. edycja tej imprezy.
PechaKucha Night Łódź Summer vol. 5 w Łodzi
Źródło: ROT Łódzkie, 24/07/2011, 20:20
29 lipca odbędzie się wakacyjna edycja łódzkiej PechaKuchy! PechaKucha Night to spotkania, które każdemu dają szansę przedstawienia swoich projektów, prac, świeżych pomysłów czy koncepcji. Może to być właśnie ukończony budynek, mebel, kampania reklamowa, pokaz mody, obraz, nowy event lub po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat.
Sejm - obowiązkowe kaski dla narciarzy
Źródło: Dariusz Cieśla, 21/07/2011, 21:30

 Obowiązek jazdy w kasku do 16 roku życia dla narciarzy i snowboardzistów wprowadził sejm 1 lipca 2011 - wprowadzając ogólnie ustawe o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich. Za przyjąciem ustawy opowiedziało się 416 posłów. Co ciekawe nikt nie głosował przeciw. Ustwa określa ogólnie obowiązki turystów w górach oraz na stokach narciarskich. Pojawiło się również pojęcie ratownika narciarskiego i ratownika górskiego. Za jazdę bez kasku będzie groziła grzwyna. Ponadto organizator może wyprosić na tej podstawie osobę z ośrodka. Dodatkowo weszła ustawa zabraniająca jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu i narkotyków. Organizator - czyli podmiot zarządzający terenem narciarskim będzie miał obowiązek prowadzić rejestr wypadków. Ustawa została skierowane do Senatu i według wszelkich znaków na ziemi powinna wejść po około 3 miesiącach od ogłoszenia.

Raport intensywności województw
Źródło: Dariusz Cieśla, 20/07/2011, 18:50
Serwis turystyczny www.travelport.pl przygotował raport aktywności województw z którego wynika, że najbardziej aktywnie turystycznie jest Śląsk i Małopolska.
Integracja systemu SIO z systemem SART
Źródło: SARTWEB.PL, 20/07/2011, 14:50
System rezerwacji SART został zintegrowany z systemem SIO.Dzięki temu użytkownicy systemu SART - agenci, organizatorzy turystyki mają możliwość wprowadzenia dodatkowych danych o swoim przedsiębiorstwie.
Powód anulacji rezerwacji
Źródło: Dariusz Cieśla, 20/07/2011, 12:40
Lakoniczny powód anulacji rezerwacji: "bk", no cóż może więcej przydałoby się informacji...
Częste błędy przy wprowadzaniu danych obiektu
Źródło: Dariusz Cieśla, 16/07/2011, 11:10
Nowi użytkownicy systemu SIO, często popełniają błędy przy wprowadzaniu lokalizacji obiektu, pomijając miejscowość.